TWILIGHT - THE FIRST BOOK

19. července 2010 v 21:12 | Vicky
© Eclipse-Online

Název: Twilight (US) / Stmívání (CZ)
Autor: Stephenie Meyer
Vydavatel: Little, Brown (US) / Egmont (CZ)
Obal: Gail Doobinin (design), Roger Hagadone (fotografie)
Stránek: 512 (US) / 407 (CZ)
Datum vydání: 5. října 2005 (US) / 16. dubna 2008 (CZ)
Kapitol: 24 + epilog
Žánr: Fantasy, Sci-fi, Romance, Teen
Následuje: New Moon
Oficiální stránky: Stephenie Meyer.com / Twilight

.............................................................................................

Souhrn [spoiler]

Isabella Swanová se rozhodne přestěhovat ze slunečného Phoenixu v Arizoně do deštivého Forks ve Washingtonu, aby žila se svým otcem Charliem s cílem umožnit matce Renee, aby cestovala se svým novým manželem Philem Dwyerem, který hraje nižší basebolovou ligu. I když nikdy neměla mnoho přátel ve Phoenixu, Bella rychle zjistí, že je novým předmětem

zvědavosti a závisti na své nové škole ve Forks, kde se jí rychle ujalo několik studentů. Do ropaků ji přivede, když zjistí, že několik kluků soupeří o její pozornost. Bella z ničeho tady nemá radost. Nikdy neměla ráda neustálý déšť jako dítě a dokonce z něj v Twilight udělá její osobní peklo na zemi. Nicméně existuje jedna výjimka, aby ji život ve Forks tak nenudil a to Edward Cullen. Nádherný, tajemný kluk, který vedle ní sedává na hodinách biologie. 

Po pečlivém pozorování si Bella uvědomuje, že Edward je něčím více, než se zdá být, ale přestože má mnoho teorií nemůže se přimět k domněnce, že vysvětlením jeho chování je něco nadpřirozeného. Od prvního dne, kdy ho poprvé viděla, cítila, že Edward je moc napjatý a dokonce z něj vyzařovalo nebezpečí, když se vedle něj poprvé posadila. Nicméně jeho postoj k ní se brzy začne měnit. 

On ukáže své nadpřirozené schopnosti při záchraně Belly před srážkou s dodávkou, která se ji chystá rozdrtit na školním parkovišti. Bella zahlédne důlek v dodávce ve tvaru Edwardovy ruky a uvědomí si, že vozidlo ho zasáhlo, když se snažil ji strhnout pryč od auta. Bella ho po této zvlášní situaci konfrontuje, ale on s ní o tom odmítá mluvit. Jak plyne čas Edward se snaží držet dál, protože si myslí, že je pro ni nebezpečný. 

Bella se nakonec dozví od svého kamaráda Jacoba Blacka z Quileutského kmene o existenci upírů podle kmenových legend a sama si už domyslí, že Edward a jeho rodina jsou upíři, kteří lidskou krev nahrazují krví zvířecí. Navzdory všech překážek kvůli upírské povaze rodiny Cullenových se Edward s Bellou hluboce zamilují. Jejich hlavním problém je Bellina přitažlivá vůně, která zpívá Edwardovi a to mu dělá problém v ovládání se, aby se nenapil její krve.

Nicméně i přes toto a Belliné neustálé dovednosti dostávat se pořád do nebezpečných situací se jim na chvíli podaří zůstat bezpečně spolu. Zdánlivě báječný stav věcí je uvržen do chaosu, The zdánlivě blaženého stavu věcí je uvržen do chaosu, když jiný upír, který prochází Forks se svou smečkou, James - stopař, spatří Bellu. Nadšený tak moc myšlenkou jak by vyzrál nad klanem upírů podle Belliné vůně, rozehraje James mezistátní hru na kočku a myš. Za předpokladu, že James unesl její matku se Bella nechá zlákat, aby šla do svého bývalého tanečního studia, kde na ni James zaútočí. Edward spolu se zbytkem rodiny ji zachrání před tím, než ji James stihne zabít. V chaosu kousl James Bellu, které ještě více komplikuje situaci, protože jed v oběti upíra spouští přeměnu na upíra. Edward přebírá úkol vysátí jedu z Belly a zachrání ji tak z transformace a zároveň tak odradí jeho touhu vysát ji.

Kniha končí, když jdou oba dva na ples. Pod povrchem zůstává napětí a Bellino přání, aby ji Edward přeměnil na upíra, ale Edward to odmítá udělat. Důvod pro Edwardovo pevné rozhodnutí, proč ji nechce proměnit není odhaleno.

..................................................................................................................................................

Playlist - The Twilight Soundtrack

1. "Why Does it Always Rain on Me?" by Travis
2. "I'm Not Okay (I Promise)" [video edit] by My Chemical Romance
3. "Creep" [radio edit] by Radiohead
4. "In My Place" by Coldplay
5. "By Myself" by Linkin Park
6. "Dreaming" by OMD
7. "Please Forgive Me" by David Gray
8. "Here With Me" by Dido
9. "With You" [reanimation remix] by Linkin Park
10. "Time is Running Out" by Muse
11. "Dreams" by The Cranberries
12. "Tremble for My Beloved" by Collective Soul
13. "Lullaby (Goodnight, My Angel)" by Billy Joel
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
.................................................................................................................................................

archiv | copyright 2010 | © eclipse-online.blog.cz | search


http://i44.tinypic.com/t6qlat.jpg


My fanclubs:
~~