NEW MOON - THE SECOND BOOK

19. července 2010 v 23:42 | Vicky
© Eclipse-Online

Název: New Moon (US) / Nový Měsíc (CZ)
Autor: Stephenie Meyer
Vydavatel: Little, Brown (US) / Egmont (CZ)
Obal: Gail Doobinin
Stránek: 563 (US) / 463 (CZ)
Datum vydání: 21. srpna 2006 (US) / 16. července 2008 (CZ)
Kapitol: 24 + epilog
Žánr: Horor, Sci-fi, Romance
Následuje: Eclipse
Oficiální stránky: Stephenie Meyer.com / New Moon

.............................................................................................

Shrnutí [spoiler]

Bella Swanová souhlasí s oslavou svých osmnáctých narozenin, kterou uspořádá Alice a Edward, upír kterého miluje s celou jeho rodinou upírů skládající se z Carlislea, Alice, Emmetta, Esme, Rosalie a Jaspera. Bella se náhodou řízne o papír a kapička krve vede k násilnému a napjatému okamžiku. Jasper, nejnovější člen rodiny, který není tak dlouho na dietě bez lidské krve se

nedokáže udržet při pohledu a vůni její krve a zaútočí na ni. Edward je nucen ji ochránit, ale právě tímhle se všechno vyjasňuje. Tím že ji drží blízko jeho rodiny ji tak ohrožuje.

Uprostřed všeho nastane stěžejní moment během rozhovoru s Carlislem, který ji čistí ránu. Řekne jí, že Edward je přesvědčen, že upíři nemají duši, a že pro ně neexistuje lepší místo, jestliže zemřou. Je jasné, že Edwardův vztah k ní je konstantní přetahovaná v jeho srdci, protože nechce riskovat přeměnění Belly do tvora, jenž se domnívá, že je zatracen. Edward začne stahovat svoje city a později on i jeho rodina opustí Forks ve snaze udržet Bellu v bezpečí. Dál taky nevědomě ubližuje Belle tím, že sebere všechny fotografie a vzpomínky, kterými by prokázal svou existenci ve snaze čistě rozbít jejich vztah.

Bella se dostává do hrozné deprese a stáhne se do sebe před celým světem po jeho odjezdu. Po dobu čtyř měsíců přejde do stavu smutku, prostě jen prochází každodenními činnostmi, aniž by si byla něčeho vědoma. Nakonec ji Charlie konfrontuje a ona si uvědomí jak to jejího otce ovlivňuje a snaží se vzpamatovat kvůli němu. Na výletě s kamarádkou se Bella ocitá v nebezpečné situaci a zjistí, že slyší Edwardův hlas v její mysli. Prodlužuje tu situaci a slyší Edwardův hlas v průběhu celé episody, což číní její bolest z jeho ztráty snesitelnější. Bella zjistí, že v každé nebezpečné situaci slyší Edwarda a proto se stává stále více bezohlednější.

Jacob Black, mladý americký domorodec z Twilight se znovu objevuje v New Moon. Bella najde dvě motorky, které potřebují opravit a vzpomene si, že Jacob je mechanik. Naloží je na svůj náklaďáček a nabídne Jacobovi, že si jednu může nechat, pokud je opraví. Stanou se z nich velmi blízcí přátelé a Bella na něm začne být závislá, jelikož zaplňuje díru v jejím srdci, jak nejlépe to tímhle přátelstvím dokáže. Bella začne Jacoba přitahovat a ačkoli to Bella ví a řekne mu, že jsou jenom přátelé, není jim nepříjemná jejich blízkost.

Uprostřed jejich rostoucí blízkosti se Jacob Belle svěřuje, že se něco děje v rezervaci v La Push. Přizná se, že se bojí Sama Uleyho, který vede skupinu straších kluků z rezervace. Jeho kamarád vyjádřil obavu ze Samovy skupiny, chyběl několik dní ve škole a pak se přidal k jeho gangu. Choval se podivně a Jacob se domnívá, že to nevěstí nic dobrého. Bojí se, že by mohl být další na seznamu.

Během výletu Jacob onemocní a má horečku. Po této epizodě Bella zjistí, že je téměř nemožné dostat se do kontaktu s Jacobem, před zjištěním, že se objevuje po boku Sama Uleyho. Bella k němu přijede a Jacob jí tvrdě řekne, že se od ní musí držet dál a nikdy ji už nesmí vidět. Nicméně po hádce vyplyne, že to Jacoba bolí a mrzí a vplíží se do jejího pokeje pozdě v noci, aby jí řekl, že ví přesně co se s ním stalo, jenom si to musí vybavit. Jedinou radou, kterou dostane je ta, že jí Jake připomene legendy, které jí vyprávěl, když se poprvé setkaly. Bella si nakonec vzpomene na příběh o vlkodlacích a upírech a uvědomuje si, že Jacob a zbytek gangu Sama Uleyho jsou skutečnými vlkodlaky a tím i nepřáteli jejích milovaných Cullenů. To představuje celou řadu nových problémů pro Bellu a Jacoba, nejen kvůli nepřátelství mezi Jacobem a Edwardem, kvůli jejich vzájemné lásce k Belle, ale taky proto, protože jsou zapřísáhlí nepřátelé, kvůli tomu co jsou. Existuje skutečný potenciál ke krveprolití a možná smrt na jedné nebo druhé straně. Věci se dále komplikují návratem Victorie, která se snaží pomstít svého přítele, zlého upířího stopaře Jamese, kterého zabil Edward poté, co se James pokusil zabít Bellu. Raději než zabít Edwarda, přijde Victorii fér zabít Edwardovu družku. Je to Jacob a jeho smečka, která ji chrání před Victoriinou pomstou. 

Vyvrcholení příběhu vede Bellu na záchrannou misi, aby Edwarda zachránila poté, co je špatně informován, že Bella spáchala sebevraždu, když ona vlastně jenom prováděla potápění z útesu (populární forma rekreace vlkodlaků v La Push). On míří do Itálie, domovu nebezpečných a starých upírů Volturiových s nadějí, že ho zabijí. Alice doprovází Bellu do Itálie a během cesty vidí záblesky toho co se s Edwardem děje u Volturiových. Vidí, jak moc cenný by pro ně Edward byl, takže ho Volturiovi odmítnou zničit a vyzvou ho, aby se přidal k nim. On odmítne a vymyslí plán, že se projde po městě v poledne, aby byla jeho kůže vystavena slunci s cílem donutit Volturiovi zasáhnout. Upíří kůže se na slunci třpytí jako diamanty, což by odhalilo existenci upírů. Bella a Alice dorazí včas, aby mu zabránily vstoupit do slunečního světla, ale jsou zahnáni do úzkých uliček a doprovázeni do podzemního domu Volturiových a upírů, kteří pro ně pracují. Zde zjistí, že ani nejstarší z rodu nejsou schopni proniknout do Belliné mysli, a že veškeré nadpřirozené schopnosti jsou jim proti ní zbytečné. Volturiovi řeknou Edwardovi, že Bella nemůže odejít, protože je člověk, který zná jejich tajemství a to je proti přepdisům. Bella, Edward a Alice uzavřou s Volturiovýma dohodu, ve které se dohodnou, že ji v blízké budoucnosti přemění v upíra, aby zabránily, že je může nějak poškodit. Souhlasí s tím s tvrzením, že je brzy navštíví, aby zjistili, zda je slib splněn. Mají dovoleno odejít, ale po návratu do Ameriky Edward opět odmítá Bellu přeměnit. Chce počkat až to bude nezbytně nutné, což může trvat roky. Bella se rozhodne zeptat Edwardovy rodiny, která se vrátila do Forks. Všichni hlasují a jediná Rosalie odmítá přeměnit ji v jednu z rodiny. Edward nakonec nakonec nabídne Belle, že to udělá pod jednou podmínkou, a to tou, že si ho první vezme, ale Bella je zděšená sňatkem s Edwardem v tak mladém věku, když si vzpomene na manželství svých rodičů, které se rozpadlo, kvůli toho, že se vzali moc mladí.

V epilogu se Bella vrací domů a najde tam Jacoba, který na ni čeká. Poté probíhá zúčtování mezi Jacobem, Edwardem a Bellou. Jacob říká Belle, že nemohou být přátelé s Edwardem uprostřed a zároveň připomíná, že pokud Edward kousne člověka, bude jejich smlouva zrušena a Jacob se smečkou zaútočí. Příběh končí Belliným odhodláním najít Jacobovi místo ve svém životě a zároveň se zabývá její touhou stát se upírem.

..................................................................................................................................................

Playlist - The New Moon Soundtrack

* "Do you realize?" - The Flaming Lips (B)
* "Papercut" - Linkin Park (B)
* "Hyper Music" - Muse (B)
* "Apocalypse Please" - Muse (B)
* "Time Stands Still" - The All-American Rejects (B)
* "Empty Room" - Marjorie Fair (B)
* "Unwell" - Matchbox Twenty (B)
* "Pain" - Jimmy Eat World (B)
* "Ride" - The Vines (B)
* "Fix You" - Coldplay (J)
* "Blueside" - Rooney (B)
* "Over My Head (Cable Car)" - The Fray (B)
* "Going Under" - Evanescence (B)
* "Tautou" - Brand New (B)
* "Be My Escape" - Relient K (B)
* "Never Let You Down" - Verve Pipe (J)
* "Sing For Absolution" - Muse (E)
* "Ya Mamma" - Fatboy Slim (Generic action-scene music)
* "D.O.A." - Foo Fighters
* "Stare" - Marjorie Fair (B)
* "Memory" - Sugarcult (B)
* "The Truth About Heaven" - Armor For Sleep (B)
* "The Scientist" - Coldplay (E)
* "Sound of Pulling Heaven Down" - Blue October (E)

Náhradníci:

* "Drag" - Placebo (B)
* "Like A Stone" - Audioslave (B)
* "World Has Turned and Left Me Here" - Weezer (B)
* "Best I Ever Had" - Vertical Horizon (B)
* "My Immortal" - Evanescence (B)
* "Not the One" - Collective Soul (B)
* "Stuck in a Moment You Can't Get Out Of" - U2 (B)
* "Rest In Pieces" - Saliva (B)
* "White Flag" - Dido (B)
* "Everybody's Changing" - Keane (B)
* "Unintended" - Muse (B)
* "I Miss You" - Blink 182 (B)
* "The Reason" - Hoobastank (E)
* "Hate Me" (radio edit) - Blue October (E)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
.................................................................................................................................................

archiv | copyright 2010 | © eclipse-online.blog.cz | search


http://i44.tinypic.com/t6qlat.jpg


My fanclubs:
~~