ECLIPSE - THE THIRD BOOK

20. července 2010 v 1:49 | Vicky
© Eclipse-Online

Název: Eclipse (US) / Zatmění (CZ)
Autor: Stephenie Meyer
Vydavatel: Little, Brown (US) / Egmont (CZ)
Obal: Gail Doobinin
Stránek: 629 (US) / 477 (CZ)
Datum vydání: 7. srpna 2007 (US) / 13. února 2008 (CZ)
Kapitol: 27 + epilog
Žánr: Horor, Romance
Následuje: Breaking Dawn
Oficiální stránky: Stephenie Meyer.com / Eclipse

.............................................................................................

Shrnutí [spoiler]

První kapitola začíná poznámkou od Jaka pro Bellu. Vysvětluje, že se mu strašně stýská, ale nic to mezi nimi nemění. Charlie stále nechce mít nic společného s Edwardem, pokouší se mu ukázat každým slovem i gestem, že upír v domě není vítaný. Seattlem otřásá série záhadných vražd. Charlie ukončí Belle domácí vězení, pokud bude trávit více času se svými přáteli, zejména

Jacobem, ne jen Edwardem. Edward a Bella pokračují ve vyplňování přihlášek na vysokou, zatímco Bella vysvětluje Edwardovi svou touhu vidět znovu Jacoba. Edward odmítá vysvětlovat, že vlkodlaci nemají žádnou kontrolu, a že ti, kteří se s nimi scházejí se můžou často zranit. Mezitím má Alice vizi, že Victoria, která jde po Belle je zpátky ve městě, takže Edward, aby tuto situaci před Bellou utajil, mluví s Charliem, že by vzal Bellu na výlet za matkou na Floridu. Když se vrátí, Jacob konfrontuje Edwarda, proč je Victoriin návrat pro Bellu tajemstvím, a rovněž diskutují o smlouvě o překročení územních linií, zatímco honí Victorii na vlkodlačím území. Edward vysvětlí Belle, že ji odvedl z Forks, aby ji udržel v bezpečí. Jacob a Bella se smíří s nesouhlasem Edwarda, nicméně on ujišťuje Bellu, že jediný důvod, proč ji nechce vidět s Jacobem je ten, že vlkodlaci můžou být nebezpeční. 

Bella trvá na tom, že je s Jacobem a zbytkem smečky v bezpečí a Jacob by jí nikdy neublížil. Edward s ní nakonec souhlasí a ochotně ji předá na hranici (oblastí, kde byla provedena dohoda mezi Quileuty a Cullenovými a kde oba mohou volně cestovat) Jacobovi, který na ni čeká a vezme ji k sobě domů. Při jedné z těchto návštěv vysvětluje Jacob svoje city k ní, prozrazuje jí, že ji miluje a přesvědčivě ji políbí, moc k její nespokojenosti. Reaguje tím, že ho udeří tak silně, jak jen dokáže, s jediným úspěchem zlomit si ruku, jelikož vlkodlaci jsou skoro stejně odolní jako upíři. 

Edward hrozí Jacobovi, když přiveze Bellu domů. Jake objasňuje co se děje a domluví se a slíbí si, že budou spolupracovat. Později v noci, když Jacob odejde, souhlasí Bella s tím, že si Edwarda vezme, ale pod jednou podmínkou: že se s ní před svatbou vyspí. Edward zpočátku odmítá, vysvětluje Belle, že by ji mohl velmi dobře zabít. Nakonec ale souhlasí s tím, že je ochoten to v budoucnu zkusit, ale až budou manželé, jestli vůbec. Bella vyjadřuje obavy z toho co si budou ostatní myslet, když se vdá tak brzy, jako její matka, která se vdala krátce po skončení střední školy a měla problémy. Je si vědoma toho, že stráví zbytek věčnosti s Edwardem a to je důležitější než cokoliv jiného, nicméně když jí Edward formálně požádá o ruku, ona přijímá.
Stále se zdráhá manželství a celého závazku, nicméně odmítá nosit zásnubní prsten, který patřil Edwardově matce.

Bella zjistí, že nějaký upír vzal věci z jejího pokoje se záměrem použít její pach k jejímu naleznutí. Mezitím si Cullenovi uvědomí, že armáda novorozených upírů spáchala vraždy v Seattlu. Bella si to brzo spojí dohromady a uvědomuje si, že novorozené upíry vede Victoria. Alice předpokládá, že na bitvu mezi Victoriinou armádou by měli Cullenovi spojit své síly s vlkodlaky.

Edward a Bella táboří v horách, kde se k nim připojí Jake a Seth - mladší člen smečky - při čekání na bitvu. Bella s Edwardem použijí Bellinu vůni k připravení pasti pro novorozené, tak aby je dohnala až ke stanovišti Cullenů a vlků. Bella podlehne znecitlivění na chladném vrcholu hory, kde zůstává a Jacob s úmyslem, aby popichoval Edwarda, vklouzne do spacáku k Belle, aby zůstala v teple (vlčí tělesná teplota je o 10 stupňů vyšší než u člověka). Bella předstírá spánek a slyší rozhovor mezi Edwardem a Jacobem , v němž Jacob otevřeně přiznává Edwardovi své city k Belle. A Edward připouští, že Jacob může dát Belle některé věci, které on nemůže. Oba dva si porozumí.

Ráno začnou Edward a Bella mluvit o jejich zasnoubení, slyší bolestné vytí a Bella si uvědomí, že Jacob poslouchal jejich konverzaci. Uteče z Belliného dosahu a tak se zeptá Edwarda jestli může jít za ním. Když se vrátí nechá jim Edward prostor, aby si mohli promluvit. Jake hrozí, že půjde do bitvy a nechá se zabít, když ho Bella prosí aby to nedělal, ale on trvá na tom, že když mu dovolí ji políbit, tak se nenechá zabít. Ona souhlasí a uvědomí si, že Jacoba miluje, ale nemiluje ho stejným způsobem jako Edwarda.

Když se Edward vrátí, přizná se, že slyšel všechno, ale že se na ni nezlobí za to, že Jacoba políbila, a že ho miluje, za což se Bella cítí provinile. Oni dva zůstávají v táboře se Sethem, Victoria útočí s jejími novorozenými. Ostatní vlci a Cullenova rodina se chystají udělat krátký proces s její nezkušenou armádou, ale Victoria se zcela vyhne bitvě. Brzy přijde čelit Edwardovi a Belle, spolu s jedním z jejích novorozených jménem Riley, kterého Edward pozná. Snaží se si s ním promluvit, aby nemusel bojovat a skoro se mu to podaří, ale Victoria na poslední chvíli posílí jeho důvěru v ní a on odmítá ustoupit. Boj vypukne a na konci Seth (v jeho vlčí podobě) zabije Rileyho s pomocí Edwarda a ten následně zničí Victorii.

Cullenovi a smečka nebyli během bitvy zraněni, ale ukazuje se, že Jacob byl zraněn, když se Leah Clearwaterová (jedna z vlků) pokusila zabít jednoho z novorozených sama. Jacob zastavil upíra v tom, aby ji zabil, ale upír mu stihl rozdrtit celou pravou stranu jeho těla. Carlisle ujšťuje Bellu, že se uzdraví a nebude mít žádné trvalé následky. Volturiovi přišli uklidit válku, ale příliš pozdě. Připomínají Edwardovi dohodu, že měl změnit Bellu na upíra, ale Alice namítá, že už byl stanoven termín.

Bella jede navštívit Jacoba, který se zotavuje. Během rozhovoru připouštějí, že se budou navzájem milovat, ale Bella trvá na tom, že ona nemůže žít bez Edwarda. Nicméně, Jacob jí řekne, že pokud někdy změní názor, on tam bude vždy pro ni.

Edward opět umístí zásnubní prsten na Bellin prst, když už se neobává toho, co si budou ostatní myslet. Bella souhlasí s tím, aby Alice naplánovala svatbu a požádá ji, aby byla její hlavní družičkou. Také řekne Edwardovi, že je na čase povědět to Charliemu.

Epilog je z pohledu Jacoba. Dostává pozvánku na svatbu Belly a Edwarda, a je naštvaný, protože teď už je zřejmé, že se Bella nechá zabít. Také dostane dopis od Edwarda, kde mu říká, že nemusí přijít na svatbu, když nechce a děkuje mu za všechno co pro Bellu udělal. Ignoruje otázky a prosby smečky, přemění se do vlčí podoby a uteče pryč, nechce nic jiného než nechat Jacoba Blacka za sebou. Rozhodne se, že už není zraněný z toho, že si Bella vybrala Edwarda místo něj, ale zabývá se otázkou jaké to mezi nimi bude, až se Bella stane upírem.

..................................................................................................................................................

Playlist - The Eclipse Soundtrack

* Mexican Standoff by Elbow
* Hamburg Song by Keane
* Clocks by Coldplay
* The Small Print by Muse
* Stab My Back by The All-American Rejects
* Overweight [edited] by Blue October
* Mr. Brightside by The Killers
* Newborn by Muse
* Love Me Like You by The Magic Numbers
* Vindicated by Dashboard Confessional
* Hysteria by Muse
* Uninvited by Alanis Morissette
* Yes Please by Muse
* Infra-Red by Placebo
* The Boy Who Blocked His Own Shot by Brand New
* Luv by Travis
* Blackout by Muse
* It's A Disaster by Ok Go

* *This Is How I Disappear by My Chemical Romance
* *Sleep by My Chemical Romance
* *Falling Away With You by Muse
* *Accident & Emergency by Patrick Wolf
* *The Well and the Lighthouse by Arcade Fire

"Nemohla jsem zvolit poslední píseň na playlist, tak si vyberte svou oblíbenou z těchto pěti!" - Stephenie Meyer
 


Komentáře

1 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 1. července 2011 v 23:39 | Reagovat

Chceš vyhrát Minibike, R/C model Ferrari, originální hru COD:Black Ops nebo MP4 přehrávač ? Koukni se na http://raketka.cz/soutez-c.-1 a zůčastni se letní soutěže raketka.cz

2 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 3. září 2011 v 2:44 | Reagovat

Chceš vyhrát super telefon Nokia E7? Podívej se na http://raketka.cz/soutez-o-telefon-nokia-e7 a hlasuj(zabere to max 1 minutku) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
.................................................................................................................................................

archiv | copyright 2010 | © eclipse-online.blog.cz | search


http://i44.tinypic.com/t6qlat.jpg


My fanclubs:
~~